Podstawowe zalety gaśnic, o których warto wiedzieć

Gdybyśmy chcieli odpowiedzieć na pytanie o to, jaki typ gaśnic cieszy się największą popularnością, a tym samym zasługuje na szczególne zainteresowanie z naszej strony, z pewnością byłyby to gaśnice proszkowe. To właśnie za ich pośrednictwem można gasić nawet te urządzenia elektryczne, które znajdują się pod napięciem. Wypada przy tym podkreślić, że nie jest to ich jedyny atut.

Gaśnica proszkowa – to warto wiedzieć

Gaśnica gp to uniwersalne rozwiązanie sprawdzające się bez względu na to, czy mamy do czynienia z pożarami z grupy A, B, czy też C. Oczywiście, przy ich zakupie pewne znaczenie ma to, jaki rodzaj proszku znalazł zastosowanie. Nie wchodząc w dodatkowe szczegóły można jednak powiedzieć, że gaśnica proszkowa do domu jest strzałem w dziesiątkę. Proszek jest w takim wypadku wyrzucany bezpośrednio z gaśnicy, a ponieważ obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, można korzystać z niego nawet bez wcześniejszego przygotowania.

Gdy w grę wchodzi gaśnica proszkowa cena również nie należy do najbardziej wygórowanych. Nie powinna być więc przeszkodą, która uniemożliwiłaby nabycie takiego urządzenia.

Kiedy przyda się nam gaśnica proszkowa?

Gaśnica proszkowa może być stosowana do gaszenia urządzeń, które w danym momencie znajdują się pod napięciem. Należy jednak zachować pewną ostrożność, jeśli płonąca maszyna znajduje się w ruchu. W takim wypadku proszek z pewnością ugasi pożar, może jednak doprowadzić do zatarcia mechanizmów.

W tym miejscu warto przypomnieć, że choć gaśnica proszkowa jest wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem, nie zaleca się jej stosowania wtedy, gdy palą się oleje i tłuszcze w urządzeniach kuchennych. Bez obaw można jednak stosować ja w gabinetach i bibliotekach, bo proszek nie uszkodzi ani książek, ani dokumentów.