Wybieramy gaśnicę do domu bądź mieszkania

Każdy w swoim domu jednorodzinnym, a także w mieszkaniu w bloku, powinien być wyposażony w profesjonalną, a co najważniejsze w sprawną gaśnicę. Na rynku mamy do wyboru gaśnice proszkowe, gaśnice płynowe oraz gaśnice wodne mgłowe. Najlepszym i najtańszym wyborem będzie gaśnica proszkowa do domu, dzięki niej będziemy czuli się bezpiecznie, a w razie zagrożenia będziemy mogli ugasić pożar który wystąpił.

Jaka jest cena gaśnicy proszkowej?

W kwestii bezpieczeństwa domu oraz samych siebie nie powinniśmy zwracać uwagi na koszty, mimo to warto sprawdzić czy gaśnica proszkowa cena wychodzi dość korzystnie dla budżetu domowego. Musimy wiedzieć, że tego rodzaju gaśnice proszkowe nadają się do gaszenia pożarów materiałów stałych, cieczy, a także pożarów jakie pojawiają się w pobliżu urządzeń elektrycznych, dlatego każdy dom powinien w taką gaśnicę być wyposażony obowiązkowo.

Jaką gaśnicę wybrać do kuchni?

Jeżeli mieszkamy w dużym domu, czasami jedna gaśnica gp może nie wystarczyć. W kuchni bardziej sprawdzi się gaśnica płynowa, natomiast gaśnice proszkowe będą idealne do innych pomieszczeń, takich jak garaż czy kotłownia. Tutaj warto dodać, że gaśnice proszkowe są najskuteczniejsze, gaszą one większość pożarów, dlatego są tak częstym wyborem wśród klientów sklepów z wyposażeniem ppoż

Czy naprawdę istnieje konieczność, aby w kuchni stała oddzielna gaśnica i oprócz tego znajdowały się także gaśnice w salonie czy w sypialni? Z pewnością nie jest to wymóg obowiązkowy, jednak w chwili jakiegokolwiek wybuchu pożaru, najważniejszy jest czas, dlatego gaśnica znajdująca się w zasięgu ręki może ochronić najskuteczniej. Nie ważne czy jest to kuchnia czy salon, nigdy nie wiadomo w którym pomieszczeniu może dojść do pożaru.