Jakie zabezpieczenia zastosować w domu przed pożarem?

Kiedy wprowadzamy się do nowego domu bądź mieszkania, nie tylko myślimy o jego wyposażeniu w luksusowe meble, ale także troszczymy się o bezpieczeństwo własne i całej swojej rodziny. Dlatego właśnie powinniśmy zaopatrzyć się w gaśnice proszkowe, dzięki którym nasz dom będzie właściwie zabezpieczony, w razie wystąpienia pożaru i innego niebezpieczeństwa. Kolejnym ważnym zabezpieczeniem są czujniki dymu i czadu. To nie drogie urządzenia, a mogą załagodzić sytuację i stłumić pożar jeszcze w zarodku.

Kuchnia to najbardziej niebezpieczne miejsce

Jak wiadomo, to w kuchni gotujemy, pieczemy i mamy najwięcej włączonych urządzeń elektrycznych, a dodatkowo mamy tutaj do czynienia z wilgocią, gorącem i wodą, dlatego w kuchni powinna obowiązkowo znajdować się gaśnica proszkowa do domu bądź gaśnica płynowa, to dzięki nim możemy zapewnić sobie i innym mieszkańcom odpowiednie bezpieczeństwo. Taka gaśnica proszkowa cena nie jest zbyt wygórowana, a jej obecność w domu będzie dodatkowym atutem bezpieczeństwa.

Gaśnica w piwnicy i w kotłowni

Jeżeli mieszkamy w domu jednorodzinnym, gaśnica gp powinna znajdować się także w kotłowni i w garażu. Tutaj także może dojść do wzniecenia przypadkowego ognia, dlatego dodatkowe zabezpieczenia się przydadzą. Mowa nie tylko o gaśnicach, ale również o czujnikach dymu i czadu. Kosztują kilkadziesiąt złotych a mogą nas uchronić przed wybuchem najbardziej groźnego pożaru, dzięki czujnikowi dowiemy się o zagrożeniu odpowiednio wcześniej i zapobiegniemy tragedii.

Czujnik czadu może nas ochronić przed zatruciem, którego możemy w ogóle nie być świadomi, natomiast czujnik dymu ostrzeże nas o pożarze oraz także uchroni przed zatruciem dymem i niebezpiecznymi spalinami.