Gdzie sprawdzi się szafa sterownicza?

Szafa sterownicza pozwala chronić różnego typu instalacje elektryczne. Dzięki niej narażone na ewentualne uszkodzenia przewody lub urządzenia działają sprawnie i są odizolowane od niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zapewnia ona bezpieczeństwo i umożliwia prawidłowe działanie instalacji.

Szafki sterownicze – rodzaje

Szafy sterownicze są dostępne w różnych wariantach. W zależności od wielkości i rodzaju instalacji możliwe jest wykorzystanie szaf pojedynczych, modułowych lub rozdzielczych.

Szafki sterownicze pojedyncze są najbardziej uniwersalne i znajdują zastosowanie zwłaszcza w przypadku niewielkich instalacji. Dobrym przykładem są między innymi szafy serwerowe, czy szafy teleinformatyczne. Szafki sterownicze modułowe są natomiast wykorzystywane przede wszystkim przy dużych instalacjach (np. na klatkach schodowych).

Szafa sterownicza – specyfikacja

Szafy sterownicze wykorzystuje się głównie w przemyśle i budownictwie. Sprawdzą się one jednak wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zabezpieczenie instalacji elektrycznej. W zależności od przeznaczenia są wykonane z różnych materiałów, mają różne wielkości i parametry.

Szafki ze stali nierdzewnej spełnią swoją funkcję nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, chroniąc zawartość przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami.

Szafki sterownicze są też bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu ochraniane instalacje nie są narażone na awarie, które mogłyby spowodować przestój w pracy.