Zadbaj o swój słuch

Problemy ze słuchem dotykają na ogół osoby w wieku 60 plus. Problemy ze słuchem mogą mieć młodsze osoby. Na badanie słuchu powinna zgłosić się każda osoba, która nagle zaczęła gorzej słyszeć.

Badanie słuchu bezpłatne – jakie może zostać wykonane?

Obecnie można wykonać różne badania słuchu. Podstawowe badanie słuchu to audiometria tonalna. Jest to badanie słuchu wykonywane naprawdę bardzo często. Rzadziej wykonywane badanie słuchu dla dorosłych to audiometria impendacyjna. Badanie to może zostać wykonane bez udziału pacjenta.

Dla wielu osób bardzo ważne jest to, że można wykonać bezpłatne badanie słuchu. Osoby, które zdecydują się na bezpłatne badanie słuchu nie muszą obawiać się, że jego wyniki będą niewiarygodne. Bezpłatne badanie słuchu wykonywane jest przez specjalistów wysokiej klasy, wynik badania jest więc wiarygodny. Badania słuchu dla dorosłych oferują gabinety badania słuchu znajdujące się w wielu miastach Polski.

Kiedy potrzebny jest aparat słuchowy?

Gabinety badania słuchu to miejsca, w których można wykonać wspomnianą już audiometrię tonalną. Badanie to wykonywane jest też w celu dobrania odpowiedniego aparatu słuchowego. Aparatów słuchowych potrzebują niedosłyszące osoby. Potrzeby tych osób są bardzo różne, stąd na rynku dostępne są różne aparaty słuchowe.

U osób z dużym niedosłuchem najlepiej sprawdzają się aparaty słuchowe zauszne. Nowoczesnym, dyskretnym designem odznaczają się aparaty słuchowe typu RIC. Dostępne są też aparaty wewnątrzuszne. W dobrze najlepszego aparatu pomaga protetyk słuchu.