Problemy ze słuchem mogą zniknąć

Słuch to jeden z najważniejszych ludzkich zmysłów. Wbrew powszechnym opiniom problemy ze słuchem dotykają osoby w różnym wieku, a nie tylko seniorów. Ubytek słuchu znacznie utrudnia kontakty z innymi ludźmi. Rozwiązaniem problemu są aparaty słuchowe. Wcześniej jednak powinno zostać wykonane badanie słuchu.

Czy badanie słuchu boli?

Wiele osób, które niedosłyszy obawia się, że badanie słuchu boli. Obawy te są bezpodstawne. Badanie jest bezbolesne i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Badania słuchu wykonują specjalistyczne gabinety badania słuchu. Bardzo często wykonują one bezpłatne badania słuchu.

Są to prywatne gabinety badania słuchu, do których może zgłosić się każda osoba, która zauważyła, że jej słuch się pogorszył. Gabinety badania słuchu, które wykonują badanie słuchu dla dorosłych dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i zatrudniają wysokiej klasy specjalistów.

Aparaty słuchowe pomagają dobrze słyszeć

Gabinety wykonujące badanie słuchu dla dorosłych zlokalizowane są w wielu polskich miastach. Można w nich wykonać badanie oraz liczyć na pomoc w wybraniu aparatu słuchowego. Teraz każda osoba, która ma ubytek słuchu ma do wyboru różne aparaty słuchowe.

Są wśród nich nie tylko dość duże aparaty słuchowe zauszne, ale także dyskretne aparaty typu RIC oraz aparaty wewnątrzuszne. Na bezpłatne badanie słuchumożna umówić się w każdej chwili. Co ważne, im szybciej zostanie wykonane badanie, tym szybciej można rozpocząć rehabilitację słuchu.