Nasiona warzyw i kwiatów od holenderskich producentów

O zbliżającej się wielkimi krokami wiośnie świadczy między innymi coraz większa liczba klientów interesujących się nasionami warzyw i kwiatów. W sprzedaży znajdują się obecnie nasiona bardzo różnych producentów. Osoby, które chcą sobie zapewnić naprawdę wysokie plony chętnie wybierają nasiona holenderskie.

Dlaczego chętnie kupujemy nasiona zagraniczne?

Holandia to nie tylko największy producent cebulek kwiatowych. W tym kraju produkowane są także nasiona warzyw oraz kwiatów. Klienci wybierają nasiona holenderskie z uwagi na ich bardzo wysoką jakość. Nasiona holenderskie często oznaczone są symbolem F1. Tak oznaczane są przede wszystkim nasiona warzyw holenderskich.

Oznaczenia te widnieją na odmianach heterozyjnych. Warto wybrać właśnie te nasiona warzyw holenderskich, jeśli zależy nam na dużych i smacznych plonach. Odmiany heterozyjne są bardziej odporne na choroby.

Warto kupować nasiona holenderskie

Nasiona warzyw holenderskich dostępne są zarówno w małych, 2-3 gramowych, jak i znacznie większych opakowaniach. Nasiona holenderskie dla działkowców to te w najmniejszych opakowaniach. Cieszące się największą popularnością nasiona holenderskie dla działkowców to ogórki, marchew, buraczki ćwikłowe.

Działkowcy, ale także profesjonalni ogrodnicy chętnie kupują także nasiona holenderskie kwiaty. Podobnie jak nasiona warzyw są one bardziej odporne na choroby. Co ważne, nasiona holenderskie kwiaty i warzywa coraz częściej mają na opakowaniach instrukcje wysiewu w języku polskim.