Jakie są korzyści z posiadania wyciskarki do owoców?

W odpowiednio zbilansowanej diecie nie może zabraknąć warzyw i owoców. Ilość tych produktów, które powinniśmy spożyć każdego dnia jest bardzo duża. Przynajmniej jedną porcję spożywanych na surowo warzyw i owoców może stanowić sok – najlepiej przygotowany w domu.

Wyciskarka do owoców: jakie są zalety jej posiadania?

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, które pracuje na bardzo wolnych obrotach. Dzięki temu wyciskarka wolnoobrotowa nie nagrzewa soku, który wytłaczany jest z owoców czy warzyw. Wyciskarka wolnoobrotowa jest urządzeniem, które pozwala przygotować sok, który jest bogactwem witamin i soli mineralnych.

Co więcej, wyciskarka do owoców nie służy wyłącznie do przygotowania owocowego soku. Z powodzeniem wyciskarka do owoców sprawdzi się wtedy, gdy mamy ochotę na domowy sok warzywny. Plusem jest to, że wyciskarka do owoców pozwala na przygotowanie soku z dowolnych owoców i warzyw. Wyciskarki do soku radzą sobie z wytłaczaniem soku z ziół i warzyw liściastych.

Jaką wyciskarkę do owoców wybrać?

Wyciskarki do soku występują na rynku w dwóch podstawowych rodzajach. Do wyboru są wyciskarki do soku pionowe i poziome. Więcej możliwości wykorzystania daje sokowirówka wolnoobrotowa pozioma. W małej kuchni lepiej sprawdzi się zajmująca niewiele miejsca sokowirówka wolnoobrotowa pionowa. Oba rodzaje wyciskarek są bardzo proste w obsłudze.

Sokowirówka wolnoobrotowa to nowoczesny sprzęt kuchenny, który pozwala na przygotowanie zdrowych, pełnych witamin i minerałów soków z owoców oraz warzyw.