Jak wygląda warsztat naprawy i wymiany ogumienia?

Z pewnością każdy z nas choć raz był w warsztacie samochodowym, w celu wymiany ogumienia z zimowych na letnie bądź na odwrót. Wyposażenie wulkanizacji powinno być kompleksowe, albowiem wymiana opon to nie tylko zmiana kół, wiąże się to również ze sprawdzeniem ciśnienia w kołach oraz zbieżnością wszystkich kół i przygotowaniem ich do bezpiecznej jazdy. Wybierając warsztat, gdzie będziemy zmieniać ogumienie, warto wybrać ten najlepszy i z kompleksową obsługą.

Jakie zaplecze powinien posiadać warsztat samochodowy?

Jeżeli warsztat samochodowy zajmuje się wyłącznie wymianą opon i ewentualnie drobnymi naprawami, to powinien mieć na stanie wyposażenie serwisów oponiarskich, dzięki któremu wymiana opon będzie mogła odbywać się szybko i profesjonalnie. Jednym z takich elementów wyposażenia jest montażownia.

To dość droga inwestycja w warsztat samochodowy, ale dzięki niej z łatwością i pełnym profesjonalizmem będziemy mogli montować i demontować koła z samochodów osobowych bądź dostawczych, w zależności od tego na jakie usługi się zdecydujemy. Wyposażenie warsztatów samochodowych to także prostowarka do felg, klucz pneumatyczny, odpowiednie ciężarki do wyważania kół czy pasta montażowa. Każdy z tych elementów jest niezbędny, aby móc profesjonalnie i szybko wymienić koła.

Czy stać cię na warsztat samochodowy?

Kiedy myślisz o założeniu własnego warsztatu samochodowego, powinien dokładnie przekalkulować całą inwestycję. Wyposażenie garażu czy innego budynku w którym będzie znajdował się warsztat to nie tylko zestawy naprawcze do opon, ale również wiele innych elementów i narzędzi, służących do naprawy oraz wymiany opon. Po wyliczeniu całości inwestycji, możemy podjąć decyzję o zakupie potrzebnego wyposażenia i otwarciu warsztatu wulkanizacyjnego.