Jak rozpoznać dobre buty bhp?

Teoretycznie, buty BHP czekają na nas w wielu miejscach, ich zakup nie powinien być więc skomplikowany. Mając jednak na uwadze to, że buty ochronne mogą ocalić zdrowie i życie, łatwo dojść do wniosku, że nawet drobne niedociągnięcia mogą pociągać za sobą niekorzystne skutki. Na co powinniśmy więc zwracać uwagę chcąc mieć pewność, że obuwie, które znajduje się w centrum naszego zainteresowania, jest warte wydania na nie pieniędzy?

Czego oczekiwać od butów roboczych?

Nie ma jednej tylko cechy posiadanej przez buty robocze, która pozwoliłaby na ich jednoznaczną ocenę. Warto jednak pamiętać, że powinny one gwarantować nie tylko bezpieczeństwo pracy, ale i komfort odczuwany przez osobę, która po nie sięga. Nie ma mowy o udanym zakupie, jeśli nie uwzględnia on specyfiki zagrożeń pojawiających się na stanowisku pracy.

Obuwie robocze może mieć wiele indywidualnych cech. Zwykle kojarzymy je z butami, które chronią przed szkodliwymi czynnikami mechanicznymi. Jeśli jednak pojawi się taka potrzeba, nie powinniśmy mieć problemu z zaopatrzeniem się w buty zapewniające ochronę przed czynnikami chemicznymi oraz biologicznymi. Jeśli zależy nam za kupnie dobrego obuwia, pamiętajmy także o tym, jak ważna jest jego konstrukcja. Często pomijane jest przecież to, że musi być ona dopasowana do panujących aktualnie warunków atmosferycznych.

Z jakich materiałów wykonuje się buty ochronne?

Jednym z najważniejszych kryteriów mających zastosowanie przy wyborze butów roboczych jest to, które odnosi się do materiału, z którego są one wykonane. Tu warto zwrócić uwagę nie tylko na elementy takie, jak podeszwa i część wierzchnia. Buty ochronne będziemy nosić także zimą, często przebywając poza budynkiem, ważna jest więc również jakość zastosowanego ocieplenia.