Jak kleić kamień i tego nie żałować?

Analizując możliwości, jakie otwiera przed nami rynek klejów montażowych, trudno ukrywać powody do zadowolenia. Uniwersalny klej montażowy rywalizuje o nasze zainteresowanie ze specjalistycznymi rozwiązaniami, nie możemy więc narzekać, że nie mamy w czym wybierać. Szczególnie dużą popularnością cieszy się dziś klejenie kamienia. Ten naturalny materiał wykończeniowy coraz częściej pojawia się w naszych wnętrzach. Dostępność klejów takich, jak Mamut Glue jest zresztą jedną z przyczyn rosnącej popularności kamiennych płytek, bo zwiększa szansę na ich prawidłowo wykonany montaż.

Co warto wiedzieć o klejeniu kamiennych płytek?

Dlaczego nie każdy klej do kamienia sprawdzi się w odniesieniu do płytek wykonanych z tego materiału budowlanego? Jednym z poważniejszych problemów, z jakimi mamy do czynienia w przypadku przynajmniej części płytek jest ich wrażliwość na przebarwienia. Klasyczne rozwiązanie może zapewnić im stabilność, jeśli jednak doprowadzi do brzydkich zmian koloru, efekt końcowy z pewnością będzie daleki od tego, którego oczekiwano. Standardowe kleje posiadają w swoim składzie wodę, a ta, wraz z biegiem lat, często przenika razem z pyłem cementowym na wierzch dekoracji. Warto mieć świadomość istnienia takiego zagrożenia, zwłaszcza że podczas klejenia nic go nie sugeruje.

Cechy dobrego kleju do kamienia

Dobry klej do kamienia powinien zwracać na siebie uwagę choćby ze względu na wysoką siłę wiązania. To właśnie ona sprawia, że nawet ciężkie płytki będą przywiązane do podłoża na stałe. Przed jego zakupem dobrze jest jednak upewnić się również, że spoiwo jest elastyczne. Jeśli klej do kamienia ma być wykorzystywany na zewnątrz, konieczne jest postawienie na rozwiązanie odporne na zmienne warunki atmosferyczne.