Jak karmić psa z alergią?

Alergia coraz częściej pojawia się nie tylko u ludzi, ale także u psów. Najczęściej pojawia się u psów młodych, ale na alergię zaczynają cierpieć psy niezależnie od tego w jakim są wieku. Alergii nie można wyleczyć, można jednak znacznie złagodzić jej objawy.

Jak dobrać karmę dla psa z alergią?

Intensywne drapanie się psa, wypadanie sierści czy krosty to typowe objawy alergii. Jeśli zauważymy je u psa, musimy udać się do weterynarza. Należy bowiem ustalić jaki składnik karmy jest alergenem, ułatwi to dobór karmy. Najczęstsze alergeny to: wołowina, drób (a zwłaszcza mięso z kurczaka), mleko, zboża. Składniki te wchodzą najczęściej w skład karmy dla psów.

Karma hypoalergiczna dla psa składników tych nie zawiera. W sprzedaży dostępne są bardzo różne rodzaje karmy dla psa alergika. Dzięki temu łatwo można wybrać tę najbardziej odpowiednią. Karma hipoalergiczna dla psa powinna być bowiem dostosowana nie tylko do rodzaju alergii, ale także do wieku psa i jego aktywności.

Karma hipoalergiczna dla psa: sucha czy mokra?

Karma hipoalergiczna dla psa może być zarówno sucha, jak i mokra. Nie ma znacznie, jaki rodzaj karmy wybierzemy – dobre karmy dla psa alergika oparte są tylko na jednym, często rzadkim gatunku mięsa. Najbardziej uciążliwym objawem alergii jest świąd. Hipoalergiczna karma dla psa hamuje uporczywe drapanie, ogranicza lub eliminuje występowanie dolegliwości pokarmowych.

Karma dla psa hipoalergiczna jest wzbogacona o witaminy i minerały. Hipoalergiczna karma dla psa zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze.