Jak karmić psa, który jest alergikiem?

Alergie pokarmowe to problem, który dotyka nie tylko ludzi, ale także zwierzęta. Psów, które cierpią na alergię pokarmową jest naprawdę wiele. W jaki sposób można pomóc i jaka karma hypoalergiczna dla psa będzie najlepsza?

Jakie karmy dla psa alergika są odpowiednie?

Problem alergii u psa można rozwiązać w taki sam sposób, jak u człowieka. Trzeba poznać, co wywołuje uczulenie. Wiele psów uczulonych jest na białko znajdujące się w pokarmie. Pies może być uczulony także dodawane do karmy barwniki czy konserwanty. Właściciele psów, którzy wiedzą jaka substancja wywołuje u ich pupila reakcję uczuleniową, powinni wykluczyć ją z jego diety.

Nie jest to trudne, gdyż dzisiaj na rynku dostępne są specjalne karmy dla psa alergika. Karmy dla psa alergika nie zawierają najczęstszych alergenów. Na ogół więc karmy dla psa alergika nie mają w składzie soi, mięsa wołowego czy produktów mlecznych.

Czy karmę hipoalergiczną podaje się na stałe?

Hipoalergiczna karma dla psa jest bardzo łatwo przyswajalna. Większość psów nie ma najmniejszych problemów z jej trawieniem. A to oznacza, że karma hypoalergiczna dla psa może być podawana mu na stałe. Hipoalergiczna karma dla psa powinna być dostosowana do rasy, wieku i wagi psa. Oczywiście karma hypoalergiczna dla psa musi być dostosowana do rodzaju alergii.

Zawarte w karmie składniki (zboże, wołowina, mleko, drób to najczęstsze alergeny) mogą wywołać u psa reakcję alergiczną. Co więcej, alergia może pojawić się w każdym momencie jego życia. Dla pupila, który jest alergikiem najlepsza będzie karma dla psa hipoalergiczna.