Gdzie musi być stosowane oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne?

We współczesnym świecie trudno jest sobie wyobrazić nawet krótkotrwały brak zasilania. Zanik prądu może może uniemożliwić dokończenie operacji, ważnego procesu technologicznego czy bezpieczne opuszczenie budynku. Lampy awaryjne są więc niezbędne w bardzo wielu miejscach.

W jakich obiektach muszą być stosowane lampy awaryjne?

Wymienienie wszystkich obiektów, w których powinny znaleźć się lampy awaryjne zajęłoby zbyt wiele miejsca. Na pewno lampy awaryjne jako część oświetlenia ewakuacyjnego muszą znaleźć się w salach widowiskowych, widowniach kin i teatrów. Oprawa awaryjna powinna oczywiście znajdować się też w szpitalach, wysokich budynkach, wysokościowcach. Oprawa awaryjna może zostać zainstalowana także w kabinach wind, przy schodach, w szatniach i toaletach. Niezależnie od tego w jakich obiektach zostaną zainstalowane oprawy awaryjne LED muszą one być wydajne i trwałe.

Jakie lampy awaryjne oferuje producent oświetlenia?

Producent oświetlenia na na uwadze potrzeby i oczekiwania różnych grup klientów. Proponuje więc oprawy awaryjne LED do montażu natynkowego i podtynkowego. Producent oświetlenia ma w ofercie oprawy awaryjne LED przeznaczone do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wszystkie oprawy awaryjne ledowe, które oferuje producent oświetlenia to produkty spełniające wymagane normy.

Stosowanie lamp awaryjnych w pomieszczaniach, w których gromadzi się wiele ludzi to kwestia ich bezpieczeństwa. Nagły brak zasilania dzięki lampom awaryjnym nie umożliwi dokończenia operacji. Umożliwia także bezpieczną ewakuację, jeśli zajdzie taka konieczność.