Domowe soki z wyciskarki wolnoobrotowej

W diecie każdego z nas nie może zabraknąć warzyw i owoców. Optymalnie byłoby spożywać je na surowo, co nie zawsze jest możliwe. Rozwiązaniem jest picie soków z owoców i warzyw – najlepiej świeżo wyciśniętych. Tego typu soki o znanym nam składzie pomoże przygotować wyciskarka wolnoobrotowa.

Zdrowe soki przygotowane w wyciskarce

Wyciskarka wolnoobrotowa – jak wskazuje jej nazwa – pracuje na niewielkich obrotach. Dzięki temu wyciskarka wolnoobrotowa jest urządzeniem, które pozwala na przygotowanie wartościowego soku. Używając wyciskarki do soku można przygotować sok, który jest skarbnicą witamin i pierwiastków mineralnych. Wyciskarki do soku pozwalają przygotowywać sok z bardzo różnych warzyw i owoców. Można do nich dodawać zioła czy wykorzystać warzywa liściaste.

Jaki model wyciskarki wolnoobrotowej wybrać?

Na rynku dostępne są obecnie bardzo różne wyciskarki do soku. Różnią się one między innymi wielkością otworu wsadowego. Wyciskarka do owoców, która ma duży otwór nie wymaga krojenia produktów na mniejsze kawałki. Wyciskarka do owoców może różnić się także położeniem wałka ślimakowego. Klienci, których interesuje sokowirówka wolnoobrotowa mają do wyboru modele pionowe i poziome. Pionowa sokowirówka wolnoobrotowa zajmuje mało miejsca. Z kolei pozioma sokowirówka wolnoobrotowa to urządzenie wielofunkcyjne.

Wśród małych urządzeń AGD, w które warto zainwestować znajduje się sokowirówka wolnoobrotowa. Urządzenie to pozwala na przygotowanie zdrowych soków owocowo-warzywnych.