Dlaczego warto postawić na meble z rattanu?

Naturalny rattan to materiał pozyskiwany z rosnącej na wyspie Cejlon i w Indiach palmy rotangowej. Poddany obróbce rattan jest materiałem bardzo plastycznym wykorzystywanym najczęściej do wyrobu mebli.

Fotele rattanowe: dlaczego warto je wybrać?

Rattan wykorzystywany jest do wykonania bardzo różnych mebli. Jeszcze kilka lat temu fotele z rattanu można było spotkać głównie w przydomowych ogrodach, na balkonach oraz tarasach. Dzisiaj fotele z rattanu coraz śmielej wkraczają także do wnętrz. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż fotele z rattanu są całkowicie naturalne. Plusem jest także to, że fotele rattanowe mają niezwykle wysokie walory estetyczne. Do wnętrz fotele rattanowe zaczęły wkraczać wraz z pojawieniem się w aranżacji wnętrz stylu boho. Solidnie wykonane fotele w stylu boho w dobrym stanie posłużą przez lata.

Jak wykorzystać fotele rattanowe we wnętrzach?

Fotele w stylu boho świetnie prezentują się we wnętrzach nie tylko w tym stylu. Z powodzeniem fotele w stylu boho można wykorzystać w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Fotele rattanowe do salonu są bardzo gustowne. Fotele rattanowe do salonu świetnie prezentują się w towarzystwie nie tylko dekoracyjnych dodatków wykonanych z tego samego materiału. Doskonale fotele rattanowe do salonu wyglądają otoczone egzotycznymi roślinami i glinianymi dzbanami.

Wykonane z rattanu meble, w tym fotele rattanowe doskonale sprawdzą się we wnętrzach. Szczególnie dobrze pasują do wnętrz, które urządzone zostały w stylu boho.