Dlaczego niezbędne jest oświetlenie awaryjne?

Podczas awarii zasilania niezbędne okazuje się oświetlenie awaryjne. Lampy awaryjne koniecznie muszą znaleźć się w miejscach, w których przebywa duża ludzi.

Gdzie lampy awaryjne są niezbędne?

Zanik zasilania w miejscach, w których przebywa dużo ludzi może okazać się zgubny w skutkach. Lampy awaryjne są niezbędne w szpitalach, kinach, biurach, hotelach, zakładach produkcyjnych. Lampy awaryjne mogą być elementem oświetlenia ewakuacyjnego. Oprawa awaryjna jako element oświetlenia ewakuacyjnego pozwala na bezpieczną ewakuację ludzi z budynku. Oprawa awaryjna musi więc być wykonana tak, aby była wydajna.

Podczas ewakuacji ludzi z budynku oprawa awaryjna nie może zawieść. Od jej działania zależy bowiem bezpieczeństwo ludzi, którzy z różnych przyczyn muszą zostać ewakuowani z teatralnej czy kinowej sali, hotelu, biura.

Jakie rodzaje lamp awaryjnych dostępne są na rynku?

Producent oświetlenia wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom bardzo różnych grup klientów. Producent oświetlenia ma w asortymencie oprawy awaryjne LED. Wykonane przez niego oprawy awaryjne LED mogą być montowane w budynkach oraz na zewnątrz. Producent oświetlenia oferuje też oprawy awaryjne LED, które mogą działać w bardzo niskiej temperaturze. Oprawy awaryjne LED to nie tylko bardzo wysoka jakość wykonania, ale także bardzo atrakcyjny design.

W obiektach, w których przebywa dużo ludzi musi być stosowane oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne. W tych rolach świetnie sprawdzają się wysokiej jakości oprawy LED od renomowanego polskiego producenta.