Cechy dobrego sklepu z obuwiem BHP

Czy to, gdzie kupujemy buty ochronne, ma znaczenie? Jeszcze nie tak dawno można było odnieść wrażenie, że nie. Każdy sklep BHP sprawiał wrażenie zaopatrzonego w podobny sposób, zakupy były więc formalnością. Dziś, gdy coraz więcej mówi się o faktycznej ochronie pracowników przed szkodliwymi czynnikami takimi, jak choćby substancje chemiczne, nie jesteśmy już tego tacy pewni. Świadomi poważnych konsekwencji wypadków w miejscu pracy dążymy do tego, aby obuwie robocze było wybierane starannie. Na co powinniśmy więc zwracać uwagę?

Informacje o normach i certyfikatach

Buty BHP nie są rozwiązaniami przypadkowymi. Mają specyficzne dla siebie cechy i parametry, o których musimy pamiętać decydując się na ich zakup. Jeśli więc w sklepie BHP nie znajdujemy informacji na temat norm, jakie spełniają konkretne rozwiązania, mamy uzasadnione powody do obaw o to, że jakość tego rodzaju obuwia pozostawia wiele do życzenia. Dziś nie ma już mowy o kupowania obuwia, które tylko udaje buty BHP.

Jak wybrać dobre buty ochronne?

Nawet, jeśli chcemy jak najlepiej dla naszych pracowników, nie zawsze znamy się dobrze na zagadnieniach związanych z BHP. Kupując buty robocze powinniśmy mieć więc możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia. Oczywiście, sklep może być prowadzony przez osoby, które nie mają rozbudowanej wiedzy na temat przepisów BHP. Współpraca z nim nie jest jednak szczególnie wartościowa.

Czas to pieniądz, a brak odpowiedniego obuwia uniemożliwia pracownikom wykonywania powierzonych im obowiązków. Jeśli więc analizujemy oferty sklepów BHP, zwracajmy uwagę na zamieszczane przez nie informacje na temat tego, jak długo należy czekać na zamówiony przez siebie towar.