Badania słuchu za darmo w Twoim mieście

Utrata słuchu, a nawet niedosłuch to schorzenia, które rodzą problemy w kontaktach z innymi i powodują spadek pewności siebie. Każda osoba, która czuje, że jej słuch się pogorszył powinna w miarę szybko zgłosić się na badanie słuchu.

Badanie słuchu – co warto o nim wiedzieć?

Na problemy ze słuchem najczęściej zaczynają się uskarżać osoby po 60. roku życia. Nie znaczy to, że osoby młodsze nie mogą mieć problemów ze słuchem. Tylko badanie pozwoli szybko wykryć nieprawidłowości w narządzie słuchu. Badanie jest bezbolesne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań.

Gabinety badania słuchu, które wykonują bezpłatne badanie słuchu zlokalizowane są w wielu miastach na terenie całej Polski. Dotarcie na bezpłatne badanie słuchu nikomu nie powinno więc sprawić żadnych trudności. Bezpłatne badanie słuchu wykonywane jest przez specjalistów wysokiej klasy.

Jak dobrać aparat słuchowy?

Gabinety badania słuchu wyposażone są w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Oferują nie tylko badanie słuchu dla dorosłych, ale też pomoc w doborze odpowiedniego aparatu słuchowego. Badanie słuchu dla dorosłych to na ogół audiometria tonalna. Jest to podstawowe badanie słuchu dla dorosłych.

Proces dobierania aparatu słuchowego odbywa się w sposób bardzo wygodny dla każdego pacjenta. Na rynku dostępne są aparaty słuchowe bardzo różnych rodzajów. Są wśród nich aparaty słuchowe typu BTE, czyli zauszne. O wiele bardziej od nich dyskretne są aparaty słuchowe typu RIC. Na rynku dostępne są także aparaty wewnątrzuszne.